Po szkole średniej albo na studiach często bywamy zdesperowani i szukamy dla siebie jakiegokolwiek miejsca pracy, ale im dłużej jesteśmy na rynku, tym nasze oczekiwania są większe. I bardzo dobrze, bo doświadczenie i wiedza umożliwiają nam staranie się o lepszą pozycję i zarobki. Mimo to wielu doświadczonych graczy na rynku nie jest w stanie znaleźć swojej wymarzonej pracy, mimo że mają wszystko, co jest do niej potrzebne.
Szukasz pracy tylko w jednym miejscu na raz
Jeśli widzisz jakieś ogłoszenie, które od razu przykuwa twoją uwagę, to być może zaczynasz zbyt mocno się do niego przywiązywać. Najczęstszym błędem, który przekreśla nasze szanse na szybkie znalezienie pracy dla siebie, jest aplikowanie na jedno stanowisko na raz. Nawet jeśli mamy ogromne szanse i spełniamy wszystkie wymagania, to nie możemy nigdy wykluczyć, że ktoś będzie znacznie lepszym kandydatem od nas.
Jeśli na raz rozpatrujemy tylko jedno ogłoszenie, może się okazać, że przez długie miesiące nie znajdujemy dla siebie zatrudnienia. Zamiast tego lepiej wysłać się do kilku miejsc, nawet jeśli nie wszystkie wydają się atrakcyjne.
Więcej artykułów dotyczących, pracy, biznesu i zarabiania, znajdziesz w serwisie https://www.kuriozum.pl/.
Nie modyfikujesz swojego CV przed aplikacja na stanowisko pracy
Zależnie od stanowiska, na jakie aplikujesz, twoje CV powinno się trochę różnić. W różnych miejscach przydadzą się różne umiejętności. Jeśli masz wykształcenie pod kilka kierunków, nie wysyłaj wszędzie dokładnie takiego samego CV. To może nie tylko pokazywać, że nie wiesz w ogóle, co przyda Ci się w danej pracy, ale do tego nie wykazujesz pracodawcy dobitnie swoich kwalifikacji.
Jeśli w CV uwzględniasz każdy kurs, który przeszedłeś, to nie możesz mieć do niego pretensji, że nie odłowił tych, które czynią Cię wyjątkowo kompetentnym. CV ma być szybkie do przejrzenia i zrozumiałe, resztę możesz dodać w liście motywacyjnym.
Zbyt długo zwlekasz z aplikacją na stanowisko pracy
Załóż od razu, że na każde stanowisko, na które chcesz aplikować, jest dziesięciu innych chętnych. Jak myślisz, kiedy masz największe szanse na zostanie zauważonym: gdy zaaplikujesz, jak tylko zapoznasz się z treścią ogłoszenia, czy może kiedy zrobisz to kilka godzin przez jego wygaśnięciem, po długim zastanawianiu się, czy to stanowisko na pewno jest dla Ciebie?
Im później się wyślesz, tym większa szansa, że dany pracodawca już sobie kogoś znalazł albo ma dostatecznie dużo kandydatów i nie zwróci na Ciebie uwagi, zwłaszcza jeśli zastrzega sobie, że odezwie się tylko do wybranych kandydatów.